вівторок, 30 травня 2017 р.

Бібліотечні новини





В 2016 році вийшла в світ перша поетична збірка учениці 11 класу  Несен Єлизавети  «Сезонна алергія»


Автор роботи була учасницею поетичної весни 2015 і 2016 років. Актуальність поезій вразила членів журі.
         Перші вірші були присвячені рідному дядькові, який добровільно вирішив служити в АТО. І так сталося, що потрапив він в найскладніші ситуації. Ми з родиною дуже переживали за нього, адже телебачення кожен день розповідало про жахливі події, які відбувалися на полі бою. Дуже хотілося підтримати його, переконати, що вдома чекають та люблять.
            Усі ці переживання поступово виливалися в римовані рядки. І так склався перший вірш, який дістав назву «Воїнові АТО». У ньому йшлося про життя солдата, який виріс у  звичайному селі, не був професійним військовим, але почалась війна. Війна, яка змінила все:
Мав друзів ти і люблячих батьків,
не знав ніколи смутку і печалі,
та все змінилось з настанням війни,
яку ми навіть не чекали.
Воїнові АТО»]
            У 2015 р. автора було запрошено на засідання літоб’єднання ім. О. Донченка. Саме там відбулося знайомство з цікавими освіченими людьми, які допомагають реалізувати мрії, досягти певного рівня та знайти власну манеру письма.
Автор
         Автор роботи завжди брала участь в різноманітних конкурсах.
2015-2016 рр. були написані вірші на конкурси: Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, «Прийшла зима…», «Єднаймося, браття», «Чорнобильська катастрофа», «Усе починається з мами», «Моя бібліотека». Результат – призові місця, грамоти та дипломи.
            Кожного року проходить конкурс до Дня Перемоги. 2015 року було прочитано власну поезію, присвячену подіям Великої Вітчизняної війни. Журі високо оцінило твір, визнавши його найкращим.
            У 2016 році написані вірші було систематизовано і видано збірку «Сезонна алергія». Вона є першим вдалим кроком у яскраве творче майбутнє.
Оцінка збірки письменниками Лубенщини

         Голова літоб’єднання ім. О. Донченка при редакції газети «Лубенщина» О.Міщенко: «Єлизавета має яскраву уяву, спостережливість. Усе це, помножене на знання мови, а також володіння словом, дає їй прекрасні умови для старту у творчості. Характерною особливістю віршів є те, що Єлизавета не лише бачить те, про що пише, вона намагається проникнути у психологію людини, мислить образно, цікаво. Тому художні твори Єлизавети Несен сприймаються, як свіжий подих вітру. Їх цікаво слухати і читати, вони дають наснагу для життя, духовного зростання. Дівчина широко використовує різноманітні мовні прийоми: рефрен, порівняння, метафори, епітети. Все це збагачує художні твори, які вона пише.
         Громадянська лірика також е залишає байдужих. Кожен з творів – це звертання до людства у широкому розумінні цього слова. Адже в них вкладена душа авторки. І від того вони набирають високого духовного змісту. Кожен вірш Єлизавети Несен – це ніби своєрідний монолог, звернений до читача через той чи інший об’єкт, до якого звертається сама авторка.   
         Яскравою перлиною у творчості Єлизавети Несен є філософська лірика. Тут розкривається незвичний внутрішній світ авторки. Природу вона віддзеркалює у своїх творах через переживання і уяву людей. Таке олюднення звичайних явищ робить твори Єлизавети Несен ближчими до читача, зацікавлює його.
         Ця своєрідність зовсім не заважає учениці школи №8 бути актуальною, сучасною у поданні своїх художніх полотен. Вони заслуговують високої оцінки і підтримки з боку тих, хто опікується розвитком літературної творчості.»
         Член Національної спілки письменників України О. Хало так відгукнулася про творчі здобутки автора роботи : «Переді мною проби пера молодої людини з безмежним світом радощів і бід, злетів і печалей, постійних випробувань і перемог чи поразок. Нині, коли сонце волі завішено чорною накидкою війни на Сході, Єлизавета хоче передати весь трагізм українського народу в розділі громадянської лірики. І це їй вдається у довершеному вірші «Слова», де в коротких реченнях передано жах і біль втрат. Метафоричність «Скінчилось чорнило світу», «В землі зостались мрії», «Самотність п’є із нею каву» підсилює актуальність проблеми війни і миру сьогодні. Автор виступає великим патріотом, називаючи народ свій «титаном неповторним» [«Надія, с.25], картає президентське «буде добре» [«Кому потрібна ця війна?», с.26], вірить у перемогу наших воїнів [«Патріотам», с.27], закликає без «кровопролиття» досягти омріяної волі [«Хвороба чорної коси», с.28]. Єлизавета виступає не лише не байдужим спостерігачем дійсності, а й активним учасником у момент великого душевного потрясіння від баченого й почутого, що переноситься на папір.
         У вірші «Залиши мене», який відноситься до інтимної лірики, приваблюють повтори напругою мислі, бажанням достукатися до серця.
         У філософській ліриці автор докладає неймовірних зусиль, щоб відтворити свої роздуми про сенс життя, про споконвічні таємниці добра і зла, про внутрішні шукання істини, про людські найвищі чесноти і недосконалість індивідууму. Про це натякають і заголовки з розділу : «Місто брудних людей», «Метаморфози думок», «Нариси твоєї поведінки».
         Хочеться побажати початківцю Несен Єлизаветі плідних пошуків у вдосконаленні свого письма, де б поєдналися мудрість і краса, а рядки задзвеніли внутрішніми кольорами поетичної натури, що називається поезією.»
         Член Національної спілки журналістів України та Полтавської спілки літераторів Н. Шерстюк брала інтерв’ю у автора роботи і висловила схвальну оцінку щодо поезій поета-початківця : « Несен Єлизавета вразила журі на «Поетичній весні 2016 року, взяла за душу. Така різнопланова особистість, як вона проявляє себе в різних напрямках. Відрадно, що хоч авторка і не так давно пише поезії, проте вже має свій почерк. Мені дуже приємно, що Єлизавета належить до складу тих людей, які себе шукають, які хочуть чогось добитися. Нехай збірка «Сезонна алергія» буде першою ластівкою в успішному творчому майбутньому».


Історія бібліотеки ЗНЗ №8

Історія бібліотеки нерозривно пов’язана з історією школи.  Бібліотека була заснована в 1949 році. З 1 вересня 1949 року бібліотекарем у школі почала працювати Юрченко Валентина Іларіонівна. У цей час бібліотека знаходилася в невеликому приміщені біля парадного входу школи (тепер кабінет англійської мови).
    З 1957 року бібліотекарем у школі працювала Паніна Ельвіра Іванівна, яка закінчила Харківський державний бібліотечний інститут.
Бібліотеку  розмістили в учительській,  а потім під бібліотеку було виділено невелике приміщення на другому поверсі (тепер хім.. препараторська). На той час фонд бібліотеки нараховував близько п’яти тисяч примірників. Книги зберігалися у шафах. Каталогів тоді у бібліотеці не було.
   Згодом бібліотекарем короткий час працювала Каліновська Валентина Іванівна.
   З 1963 року бібліотекарем стала працювати Кайда Галина Кирилівна, а з 1965 -  Костіна  Лія Миколаївна. Вона пропрацювала в шкільній бібліотеці близько сімнадцяти років. Читачам бібліотеки запам’яталися масові заходи, які проводила Лія Миколаївна. З великим натхненням вона проводила читацькі конференції, диспути, літературні ранки, бесіди та інше.
    З цього часу бібліотеку переносять до приміщення, де вона знаходиться і зараз. Були придбані стелажі. Це покращило обслуговування читачів.
  З 1978 року почав формуватися фонд шкільних підручників.
  В 1982 році  бібліотекарем повертається працювати  Паніна Ельвіра Іванівна, яка багато зусиль потратила як на формування основного фонду бібліотеки, так і на формування фонду підручників.
   З 1987 року в шкільний бібліотеці працює Гамалій Надія Олександрівна.
   На сьогодні бібліотека має окреме приміщення, де є абонемент, маленькій читальний зал і  книгосховище підручників.
          Бібліотекар разом з педагогічним колективом постійно проводить роботу по збереженню навчальної книги. Діє штаб « Живи книго!» Рейди по перевірці стану підручників проводять пости бережливих.
          У школі створено актив бібліотеки, куди входять такі учні: Несен Є., Михальченко Н., Копотун С., Скиба О. Актив допомагає в проведенні масових заходів, в оформленні книжкових виставок, при отриманні нових надходжень.
         Для того, щоб учні краще орієнтуватися в світі книг проводяться бібліотечні заняття.
          Кожного року, весною, проводиться тиждень дитячої та юнацької книги. До актуальних тем і знаменних подій в бібліотеці оформлюються книжкові виставки.
           Основний фонд бібліотеки на сьогодні  нараховує 11631примірник. Фонд підручників – 9899 екземплярів.  У бібліотеці є довідка література: Українська Радянська Енциклопедія в 17 томах, Дитяча енциклопедія в 9 томах. Коротка літературна енциклопедія у 8 томах, Педагогічна енциклопедія в 4 томах та багато інших довідників і словників з різних галузей знань. Кожного року бібліотека обслуговує близько 500 читачів – учнів, учителів та інших працівників школи.
            Бібліотека укомплектована творами української і зарубіжної літератури. В основному фонді бібліотеки представлена науково-пізнавальна література з різних галузей знань.
Все це спрямоване на популяризацію книжкового фонду, для покращення обслуговування читачів.



четвер, 9 лютого 2017 р.

Ресурси

На 01.01.2018р.  фонд бібліотеки нараховує 18237 примірників:
-         книги                    – 11641 прим.
-         підручників             – 6596 прим.
-         газети та журнали  –  9 назв.
Нові надходження за рік  складають 880  документів.
Для кращого, більш зручного використання бібліотечного фонду
до Вашої уваги довідково-бібліографічний апарат:
-         алфавітний каталог;
-         систематичний каталог;
-         картотека «Літературна Лубенщина;
-         довідково-бібліографічний фонд;

РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ
Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П’ятниця
з 8.00 до 17.00
вихідний день
Неділя
Субота
Останній день місяця -
санітарний день